Home › Czy kupno mieszkania we Wrocławiu się opłaca?

Czy kupno mieszkania we Wrocławiu się opłaca?

Na odległości niedawnych kilku lat, sytuacja na rynku nieruchomości we Wrocławiu zasadniczo się zmieniła. Jeszcze orientacyjnie 5 lat temu byliśmy w stanie kupić świeże kwatery w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą cenę. Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych lokali we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo panują w mieście stołecznym naszego kraju lub na Pomorzu. Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie odpowiadamy w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na wrocławskim rynku mieszkaniowym, którego efektem jest powstawanie nowych mieszkań, zostaje przede wszystkim duża migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Dobra ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie poprawiające się warunki pracownicze, przywabiają so siebie sporo ludzi którzy pragną poprawić poziom własnego bytowania. Sporym rozrostem cechuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najchętniej potrzebni.

Skutkiem napływu świeżych mieszkańców miasteczka jest bardzo ogromny popyt na nieruchomości mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na obszarze całego Wrocławia. Sporą powodzeniem chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak znajdują się klienci drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Drugim powodem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się uczniów nawet z odległych końców Polski. W związku z tym wynajmujący mieszkań mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie dużych stałych opłat. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego pokoju wynosi około osiemset złotych za miesiąc..


Zobacz:
Nowy poradnik o odpyskach
Detektyw wrocław opinie
Kleszcz źle wyciągnięty