Home › Kilka informacji o korekcji

Kilka informacji o korekcji

Korekcja małżowin usznych, nazywana także w naukowym nazewnictwie otoplastyką, jest jednym z bardzo często robionych zabiegów medycyny plastycznej. Problem związany z odstającymi uszami wydaje się dla masy osób (zarówno dzieci, jak także starszych) problemem, który bardzo niedobrze ma wpływ na wszystkie aspekty codzienności. pacjenci nie rzadko skarżą się na zmniejszone poczucie własnej wartości, niechęć do wspólnych spotkań, problemy z nawiązywaniem kolejnych kontaktów, a w przypadku dzieci i nastolatków są ponadto martwiące osiągnięcia w szkole i odseparowanie od rówieśników. Historia operacji jakim jest korekcja uszu sięga XIX wieku, kiedy to jeden z zachodnich specjalistów - Johann Friendrich Dieffenbach dokonał pierwszej plastyki małżowin usznych (był to jednak zabieg zrobiony po urazie uszu). tak naprawdę zabieg korekcji uszu ze z powodów wyglądu został pierwszy raz wykonany w 1881 roku w dwóch częściach. Natomiast w 1890 roku zmieniono zastosowane sposoby tak, aby blizna po przeprowadzeniu operacji była mało do zauważenia. pierwszą rzeczą przed przeprowadzeniem zabiegu korekcji uszu jest przede wszystkim rozmowa z specjalistą lub otolaryngologiem, który kwalifikuje chorego do operacji korekty małżowin usznych.

najważniejszym czynnikiem kwalifikującym do operacji korekcji uszu są znaczne odchylenia od anatomicznego kształtu i położenia małżowin usznych.

operacja musi być wykonany u osób, u których wada sprawia duże pomniejszenie jakości życia, problemy z adaptacją z ludźmi lub kłopoty zawodowe w przypadku prac, w których potrzebne jest zakładanie odpowiedniego okrycia głowy - hełmu czy kasku..
Kliknij tę witrynę: geburtstagsgrüße