Home › Kleszcz źle wyciągnięty

Kleszcz źle wyciągnięty

Jest ich coraz większa ilość. czyhają siedzą w wysokich łąkach, na drzewach i krzewach.

Są też przenoszone przez zwierzęta. Wbijają się w skórę ekspresowo i niezauważalniebezinwazyjnie, zwykle nawet nie zdajemy sobie sprawy kiedy. Zauważamy go dopiero, gdy wzrośnie do dużych rozmiarów, a skóra wokół ugryzienia zaczyna swędzieć. Jakzabezpieczyć się przed ugryzieniem i jak postąpić w przypadku ukąszenia? Przede wszystkim, najistotniejsza jest profilaktyka. Aby ochronić się przed ugryzieniem, wybierając się do lasu lub na łąkę należy zawsze zakładać zabudowane obuwie, bluzki z długim rękawem i długie spodnie. Głowę też należy ochronić czapką. Na rynku dostępnych jest wiele środków prewencyjnych ukąszeniom, które rozprowadza się wprost na skórę. znakomite efekty przynosi też olejek herbaciany oraz tymiankowy, kleszcze bowiem nie lubią ich zapachu. Wystarczy tylko kilka kropel.

co począć, jeśli jednak mimo wszystko kleszcz nas ugryzie? Przede wszystkim należy go usunąć.

fałszem są zalecenia o wykręcaniu kleszcza. Jedyną radą w tej kwestii jest usunięcie go odkażoną pensetą, szybkim i zdecydowanym ruchem. Ważne, by kleszcz wyszedł ze skóry cały. Skórę wokół ugryzienia należy z uwagą obserwować, a w przypadku pojawienia się czerwonego rumienia wokół miejsca ukąszenia, należy od razu zgłosić się do doktora.

Kleszcze przenoszą bowiem niebezpieczne choroby, jakimi są odkleszczowe zapalenie mózgu, czy też borelioza, na którą współcześnie nie ma leku.

Lepiej więc zapobiegać niż leczyć. Wystarczy zachować odrobinę zdrowego rozsądku i działać w przypadku ukąszenia..
Strona www: Wózek transportowy 2 półkowy