Home › Mieszkania na obrzeżach – czy to się opłaca?

Mieszkania na obrzeżach – czy to się opłaca?

Zdobycie indywidualnej nieruchomości, jest dla dużej ilości z nas marzeniem życia. Nie na darmo rozmawia się o tym, że dofinansowanie łączy bardziej niż związek. Kupno mieszkania, zwalnia nas z konieczności comiesięcznego uiszczania sporej ilości zasobów finansowych na czynsze, które aktualnie w Polsce nie należą do niskich. Kupno lokalu, nawet przy konieczności zaciągnięcia sporej pożyczki, daje nam pewność inwestycji we osobistą przyszłość, ponieważ każdy pieniądz ulokowany w nieruchomość w przyszłości z pewnością się zwróci.

Decydując się na nabycie nowoczesnego lokalu, bierzemy pod rozwagę mnóstwo czynników. Wysoce ważnym elementem przy selekcji swojego mieszkanka jest jego ulokowanie. Oczywiście w dalszym ciągu musimy brać pod uwagę zależność – im bliżej centrum tym wyższe ceny. Jednakże, trzeba namyślić się nad tym, czy lokal znajdujący się w centrum jest właściwym pomysłem. Obecnie głównym tendencją, który jest obecny na rynku mieszkaniowym jest selekcja lokalu, w rejonach nieco odległych od ścisłego centrum, jednakże z rozmaitą infrastrukturą.

Mamy wtedy możliwość korzystać z usprawnień, jakie oferuje nam miejska przestrzeń, ale w tym samym czasie możemy korzystać z uroków licznych pól zielonych i rekreacyjnych. Wzorem takiego obszaru są wrocławskie Krzyki.

Lokale znajdujące się w tej okolicy cieszą się nadzwyczaj sporą chodliwością. Dzieje się tak ze względu na nadzwyczaj komfortową komunikację tej strefy z centrum miasta, ale również komfortowe warunki przypominające przedmieścia. Na Krzykach znajdują się pięknie parki, stare osiedla willowe, a też obszary sprzyjające rozrywce na świeżym powietrzu. Mieszkania zlokalizowane w obszarze Krzyków, niejednokrotnie są bardziej pożądane niż te znajdujące się w ścisłym centrum..