Home › Zastosowanie podnośników koszowych

Zastosowanie podnośników koszowych

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w internecie ukazują się zdjęcia z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby.

Jednakże produkcja filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego czynników technicznych. Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu wielokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokości.

Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy.

Ekwipunkiem, który ułatwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego przedtem montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko kaskaderskie ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych.

W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na zamontowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..


Więcej info tu: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/